Jaką cenę osiągnie Bitcoin do końca roku 2018?

Jaką cenę osiągnie Bitcoin do końca roku 2018?

Każdy z posiadaczy kryptowaluty Bitcoin zastanawia się obecnie jaką cenę osiągnie w przyszłości BTC. Jedni przewidują cenę 1 milion $ w przeciągu kilku, kilkunastu lat inni piszą, że osiągnie 100 tysięcy $ do końca roku 2022.

Jak będzie czas pokaże jak zawsze. Ja natomiast pokusiłem się o spekulacje i postanowiłem „przewidzieć” cenę BTC do końca roku 2018.

To czy Bitcoin zacznie wzrastać na wartości zależy od wielu czynników. Pierwszy z nich to ETF (Exchange-traded fund – jest to fundusz inwestycyjny, którego celem jest wierne odwzorowywanie wskazanego indeksu, a tytuły uczestnictwa są notowane na giełdzie). Jeżeli udałoby się je zatwierdzić jeszcze w tym roku we wrześniu mogłoby to sprawić, że cena BTC pójdzie do góry ponieważ potencjalnie mogłoby to wprowadzić na rynek kryptowalut bardzo dużo nowych inwestorów, a w raz z nimi ogromny kapitał. Niektórzy uważają nawet, że cały Market Cap mógłby wrócić do wartości z przed spadków czyli ponownie osiągnąć 800 miliardów dolarów (obecnie trochę ponad 230 miliardów dolarów) Jeżeli tak się stanie cena BTC poszybuje do góry jak i ceny innych Altów.

Potencjalnie mówi się nawet o 25,000$ za jednego Bitcoina do końca roku.

Kolejnym aspektem jest sama kwota jaką musimy wydać na prąd, aby móc „wyprodukować” jednego BTC. Tom Lee uważa, że ze względu na dużą trudność wydobycia oraz stale rosnącą do końca roku koszt „wyprodukowania” jednego BTC może wynieść nawet 9000$

To również może przyczynić się do tego, że cena Bitcoin pójdzie w górę do końca tego roku.

Oczywiście są to spekulacje bardzo wiele czynników musi zostać spełnionych, abyśmy mogli ponownie zauważyć duże wzrosty na Bitcoin. Jeżeli jednak taka sytuacja będzie miała miejsce to kolejną rzeczą na którą warto zwrócić uwagę jest tzw „zachowanie tłumu„. Wiemy jak reaguje społeczeństwo gdy widzi wzrosty ceny. Mieliśmy tego przykład na przełomie grudnia 2017/stycznia 2018 kiedy to każdy chciał posiadać BTC gdy osiągnął cenę 10,000$, 15,000$ po czym osiągnął rekordowe 20,000$.

Obecnie ponowne wzrosty na BTC przykładowo do 10,000$ mogą ponownie przynieść za sobą entuzjazm oraz ocieplenie sytuacji na rynku i powrót wielu małych oraz tych bardziej liczących się inwestorów. Znowu będziemy widywać w TV informacje na temat Bitcoin zarówno dobre, które głównie skupiają się na technologii jaka za nim stoi czylli Blockchain oraz te złe czyli skupiające uwagę widza na tym jak bardzo ryzykowne jest inwestowanie w kryptowaluty jak bardzo łatwo mogą na tym stracić pieniądze.

Czas zweryfikuję cenę BTC na przełomie kilku następnych miesięcy jak i lat. Ja natomiast bez względu na jego cenę staram się każdego dnia gromadzić na moim portfelu każdą jego ilośc.

Z jednej strony odkładam BTC z moich miesięcznych zarobków (określony % każdego miesiąca) jak i systematycznie wydobywam go w kopalni → Bitclub.com.pl dzięki czemu dzień w dzień na moim koncie przybywa jego ilość.

Zobaczcie:

przykładowa wypłata zarobionych BCH w kopalni
Wydobycie BTC na jednym z moich kont w kopalni

Może obecnie są to małe kwoty w przeliczeniu na $ ale z czasem jeżeli BTC rzeczywiście będzie kosztował bardzo dużo (dla większości społeczeństwa fortunę) może się okazać, że były to bardzo duże kwoty.

Zapraszam Was do oglądnięcia mojego nagrania, w którym spekuluje na temat ceny Bitcoin do końca roku 2018.

Jeżeli masz pytania odnośnie Bitcoin oraz jego wydobycia skontaktuj się ze mną postaram się odpowiedzieć na twoje pytania.

Pozdrawiam

Dominik Barzyk