Krach na rynku kryptowalut!

Czy to korekta czy może pęknięcie bańki? Z czym mamy obecnie do czynienia w krypto świecie? To są chyba obecnie najczęściej zadawane pytania na które moim zdaniem nikt nie zna odpowiedzi.

Nie ma na świecie tradera, który byłby w stanie przeczytać wykresy krypto i przewidzieć co się wydarzy za tydzień, miesiąc czy dwa. W świecie kryptowalut jest to obecnie niemożliwe. Dlaczego? Wystarczy, że znajdzie się inwestor lub grupa inwestorów z większym kapitałem i wrzucą te pieniądze w daną kryptowalutę o niskim volumenie i takie spekulacje „czytanie wykresów kryptowalut” nie mają racji bytu. Identycznie wyglądać będzie to w przypadku gdy ogromny inwestor takie środki zabierze z rynku.

Możemy również analizować informacje z rynku. Przykładowo w styczniu gdy dowiedzieliśmy się, że Chiny chcą zakazać kryptowalut zamknąć wszystkie platformy w tym kraju, które oferują kryptowaluty to mogło dać nam do myślenia, że może być „czerwono” jednak takie informacje nie zawsze przekładają się w 100% na kurs kryptowalut.

Zobaczmy jak wygląda bańka na giełdzie.

a teraz rzućmy okiem na Bitcoina.

Czy oba te wykresy dają nam odpowiedź jednoznaczną na to pytanie czy to już koniec czy to jest KRACH pęknięcie bańki? Tak jak napisałem powyżej nie wie tego nikt.

Obecna sytuacja zarówno może doprowadzić do jeszcze większych spadków, albo może się okazać, że np. za miesiąc, dwa wrzesień może październik znowu zobaczymy ogromne wzrosty może nawet największe w historii?

Czas pokaże ja natomiast wiem jedno.

Tylko takie osoby, które zainwestowały w kryptowaluty na przełomie grudnia 2017 – stycznia 2018 teraz śpią spokojnie, które zainwestowały wolne środki. Pieniądze, które mogą stracić takie, których utrata nie spowoduje, że pogorszy się ich sytuacja materialna. Reszta natomiast pluje sobie w brodę, a często wyrywa włosy z głowy ponieważ zainwestowali nie swoje pieniądze.

Klasyczną sytuacją w świecie początkujących inwestorów jest to, że ludzie nie mają pieniędzy, a je inwestują. Sprzedają różne rzeczy np. samochód, pożyczają pieniądze, a często biorą na taką inwestycję kredyt bo chcą zainwestować. Ktoś im powiedział, gdzieś przeczytali…

Zainwestuj w kryptowaluty, a na pewno zarobisz duże pieniądze

Jak to się zwykle kończy?

Zainwestowałeś pożyczone pieniądze może takie, które wziąłeś na kredyt bo chciałeś szybko zarobić i szybko oddać. Prawie zawsze stracisz! Dlaczego?

Ponieważ górę biorą emocje. Na inwestycjach najwięcej wygrywają ludzie cierpliwi. 

Tak jak mówi Warren Buffett kiedy wszyscy są chciwi wówczas powinieneś się bać, a kiedy wszyscy się boją wówczas powinieneś być chciwy. Czyli przekładając to na rynek kryptowalut – KIEDY JEST ZIELONO SPRZEDAWAJ, A KIEDY NA RYNKU LEJE SIĘ KREW KUPUJ. Tylko jak wcielić w życie te słowa jak inwestujemy nie swoje pieniądze? Kiedy to emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem?

Najwięcej pieniędzy tracą Ci, którzy ich nie mają to jest FAKT! Ludzie, którzy inwestują wolne środki mają dużo większe szanse na sukces ponieważ emocje w tym przypadku są dużo mniejsze.

Często słyszymy inwestuj tylko te pieniądze, które możesz stracić i tak właśnie jest.

Mógłbym na ten temat pisać godzinami i pewnie kiedyś go rozwinę na jednym z moich LIVE, ale teraz tylko opowiem moją historię.

Ja również chciałem zainwestować kolejne środki w okolicach grudnia w kolejne krypto wybrałem jednak inaczej wolne środki zainwestowałem w kolejny biznes. Jak dobrze wiecie był to FutureAdPro. Mówią, aby nie wsadzać wszystkich jajek do jednego koszyka i tym razem się sprawdziło. W tym przypadku ja również nie miałem 100% pewności, że zarobie to jest biznes, ale dzięki temu, że zainwestowałem swoje pieniądze w inny biznes ograniczyłem ryzyko ponieważ nie wszystkie środki miałem w kryptowalutach i część z nich nawet na ogromnych spadkach jakie mamy obecnie w krypto wciąż mogą pracować na siebie, a zyski jakie generują mogę wrzucać w krypto, które są obecnie w dołku.

Oczywiście możecie powiedzieć miałeś szczęście i po części macie racje. Ale wiem też to, że dzięki temu, że inwestowałem tylko wolne środki tylko takie, które mogłem stracić i że zainwestowałem je w różne tematy to pozwoliło mi odnieść sukces. 

I mogę cierpliwie i spokojnie obserwować rynek kryptowalut ponieważ moje pieniądze pracują na mnie dzień w dzień.

Dlatego jeżeli szukacie odpowiedzi na pytanie czy to już koniec kryptowalut czy tylko większa korekta powiem Wam, że nikt wam nie da odpowiedzi na to pytanie.

Ja natomiast na koniec powiem Wam raz jeszcze. Zawsze inwestuj tylko takie pieniądze, które możesz stracić  i staraj się swoje pieniądze dywersyfikować w różne tematy.